Kamilla Masłowska-Pietrzak

Prezeska Zarządu Eperts4Future

Wykładowczyni Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Politechniki Łódzkiej oraz University of Southampton.

Współautorka pierwszych raportów niefinansowych podmiotu notowanego na GPW opracowanych zgodnie z Dyrektywą NFRD.

Działaczka społeczna, wiceprezeska Fundacji Inkubator Inicjatyw Społecznych.

Wieloletnie doświadczeniem w audycie finansowym nabyła współprowadząc firmę audytorską.

Absolwentka studiów podyplomowych w Akademii im. Leona Koźmińskiego CSR. Cele zrównoważonego rozwoju strategii firmy.

Absolwentka studiów podyplomowych w Politechnice Łódzkiej, Wydział Organizacji i Zarządzania „Kształtowanie umiejętności menedżerskich i kompetencji w zakresie negocjacji”.

Stypendystka Institute of Management and International Studies The Wharton School, University of Pennsylvania, w ramach Santander Universidades Programme.

Absolwentka  Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK.

Ekspertka ESG współpracująca z Regionalnym Oddziałam Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi.

Tomasz Pietrzak

Biegły rewident, nr ew. 12345

Biegły rewident z wieloletnim doświadczeniem i uprawnieniami w zakresie atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, właściciel firmy audytorskiej KPT Audyt Podatki Edukacja oraz członek Zarządu Synaptivo Sp. z o.o., spółki wdrażającej rozwiązania informatyczne dla biznesu.

Absolwent Politechniki Łódzkiej i Szkoły Głównej Handlowej.

Aktywnie  uczestniczy w pracy na rzecz samorządu zawodowego Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Wcześniej członek Komisji Rewizyjnej RO Łódź Polskiej Izby Biegłych Rewidentów oraz Komisji ds. opiniowania aktów prawnych Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Obecnie sędzia Sądu Dyscyplinarnego przy PIBR oraz Skarbnik Rady RO Łódź Polskiej Izby Biegłych Rewidentów.

Był Głównym księgowym i Dyrektorem finansowym PGE Dystrybucja Łódź-Teren S.A. i jej następców prawnych. Pracując dla Polskiej Grupy Energetycznej uczestniczył w wielu projektach z zakresu rachunkowości i finansów, m.in. przejście na MSSF, projekt Fast-Close, przygotowanie prospektu emisyjnego, IPO i inne.

Pracę zawodową łączy z działalnością edukacyjną. Tłumacz i redaktor naukowy przekładów literatury ekonomicznej i finansowej raz wykładowca uczelni wyższych oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, trener szkoleniowy. Był nauczycielem w Szkole Giełdowej przy GPW w Warszawie.

Aleksandra Makowska

Adiunkt w Instytucie Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju
Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej

Koncentruje się na jakości, zarządzaniu produkcją i zrównoważonego rozwoju. Prowadzi działania praktyczne związane z ekologiczną świadomością studentów PŁ (Opiekun Koła Naukowego Społecznej Odpowiedzialności Biznesu od 2022roku). Prowadzi zajęcia i projekty związane z zieloną produkcją, gospodarką o obiegu zamkniętym, realizacją celów zrównoważonego rozwoju w praktyce gospodarczej.

Współrealizatorka projektu dotyczącego budowania zielonych kompetencji wśród studentów i praktyków biznesu – Educate4Green (Erasmus+ 2022-1-RO01-KA220-HED-000085618). Współtwórczyni programu nauczania i treści zajęć zawierających zasady rozwoju biznesu z poszanowaniem ochrony środowiska.

STEAM Skils4Future (project No. 101081787 )– współrealizatorka projektu dotyczącego przygotowania studentów kierunków STEAM do pracy w zrównoważonym środowisku.

Stażystka w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Łodzi Sp. z o.o. (2023-2024 )

Współpraca naukowa i dydaktyczna z MPO Łódź w zakresie identyfikacji i eliminacji problemów w procesie realizacji podstawowych zadań przedsiębiorstwa, zwiększanie efektywności zbierania odpadów, budowanie kampanii promocyjnych dotyczących prawidłowej segregacji odpadów, projektowanie rozwoju firmy w oparciu o nowoczesne zrównoważone technologie.

Członek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (od 01.2024r.) – przedstawiciel łódzkiego środowiska naukowego w radzie.

dr inż. Małgorzata Wiśniewska

Pracuje na uczelniach od 2009 r., aktualnie w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Zawodowej oraz na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.

Przez ponad 10 lat pracowała w korporacji finansowo – ubezpieczeniowej, gdzie zajmowała się analizą, projektowaniem i modelowaniem procesów w obszarze zarządzania wiedzą, bezpieczeństwem informacji, uczestniczyła w projektach korporacyjnych, których efektem było m.in. stworzenie kompleksowej polityki bezpieczeństwa informacji dla spółki.

Jako audytor wewnętrzny przeprowadzała analizy ryzyka w procesach biznesowych instytucji, stanowiące podstawę do zidentyfikowania kluczowych zagrożeń procesowych
i opracowania rozwiązań dla krytycznych ryzyk procesów.

Jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych w zakresie aspektów organizacyjnych zarządzania wiedzą i bezpieczeństwem informacji, audytu wewnętrznego,
jak również zarządzania jakością, zarządzania produkcją, dynamiki systemów, a także praktycznych aspektów implementacji nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania organizacjami. Publikacje te są efektem prowadzonych badań w ramach wielu projektów naukowo – badawczych, jak również wieloletniej współpracy z przedsiębiorstwami.

Joanna Maria Kopania

Proakademik, z wykształcenia biofizyk, z doświadczenia akustyk, zajmujący się szeroko pojętą ochroną środowiska, jak gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z ochroną przed hałasem. W swej pracy naukowo-badawczej skupia się na zagadnieniach związanych z:

  • hałasem w środowisku przemysłowym (od maszyn i urządzeń, na stanowiskach pracy);
  • z hałasem w przepływie (instalacje wentylacyjne, maszyny przepływe);
  • hałasem środowiskowym (analizy i mapy akustyczne, strategie redukcji hałasu).

Kierownik laboratorium akustycznego LabNOISE Politechnika Łódzka.

Członek dwóch znaczących towarzystw naukowych: The European Regional Science Association oraz Polskiego Towarzystwa Akustycznego.

Od 2012 roku pracownik badawczo-dydaktyczny na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.

Od 2016 roku również koordynator ds. badawczych w Instytucie Energetyki Oddziale Techniki Cieplnej w Łodzi.

Autor kilkudziesięciu prac badawczych z zakresu akustyki oraz ochrony środowiska, a także prac na zlecenie przemysłu oraz publikacji naukowych

dr inż. Joanna Praska-Kruszyńska

dr inż. Joanna Praska-Kruszyńska była wieloletnim pracownikiem naukowym w Politechnice Łódzkiej, Wydział Organizacji i Zarządzania. Swoją działalność naukową skupiała głównie na edukacji, aspektach społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem roli sektora non profit w realizacji usług społecznych), zarządzaniu projektami, zarządzaniu personelem  oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Współautorka pierwszych raportów niefinansowych podmiotu notowanego na GPW opracowanych zgodnie z Dyrektywą NFRD.

Prezeska Fundacji Inkubator Inicjatyw Społecznych. W ramach działalności Fundacji prowadzi Mikroszkołę I Can Fly, w której realizowany jest innowacyjny autorski program nauczania obejmujący zagadnienia zrównoważonego rozwoju. Program, którego jest współautorką, ma na celu dążenie do poprawy jakości życia wszystkich ludzi, włączając w to przyszłe pokolenia poprzez rozwijanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie wartości związanych z odpowiedzialnością i aktywnym uczestnictwem w życiu.

Prezeska Polskiego Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

dr inż. Irena Jałmużna

dr inż. Irena Jałmużna jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Instytucie Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Łódzkiej. Członek grupy badawczej iSustainability&Circularity Research Team oraz zespołu ds. zrównoważonego rozwoju uczelni, kierownik projektu Erasmus+ Cooperation partnership for innovation and development of green skills & knowledge enabling transformation and change for greening jobs and enterprises – Grant Agreement: 2022-1-RO01-KA220-HED-000085618 – Educate4Green.

Uczestniczyła w projekcie NAVA – „PROM”.42/PROM/2019: „INNOVATIVE MANAGEMENT OF ENTERPRISES RESOURCES IN A CIRCULAR ECONOMY” we Włoszech.

Uzyskała certyfikat ‘Circular Economy and Sustainability Strategies’ pod auspicjami naukowców z University of Cambridge Judge Business School.

Swoje kompetencje na rzecz zielonej transformacji rozwija w ramach udziału w różnego rodzaju szkoleniach, jak również poprzez badania i pracę ze studentami oraz współpracę z biznesem. W ramach zintegrowanych działań promuje rozwój zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego i zielonego zarządzania w przedsiębiorstwach regionu łódzkiego i Łodzi. Efektem tych działań są staże przemysłowe w zakresie zielonego zarządzania oraz wypromowanie prac wychowanków.

Zdobyte doświadczenie pozwala jej na szukanie nowych możliwości wprowadzania zasad zrównoważonego rozwoju i zazielenianie analizowanych procesów.